SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 13196283
nr 1319 6283
Skål
silver, Importstämplar. Diameter: 16, höjd: 6 cm, Vikt: 150 g ca
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 april 2020
kl 18:32:29
13/4 16:31:50
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver